DNEye® Scanner

DNEye® Scanner je nový měřící přístroj, který máme nyní u nás v oční optice. Tento nový přístroj si  přiblížíme ať víte co jsme pro Vás koupili a jaké chytré přístroje lze mít k dispozici pro to nejlepší změření vašich očí. Díky němu jsme Vám schopni vytvořit brýle přesně na Vás s co nejpřesnějšími údaji.

DNEye® Scanner je přístroj který spojuje v jednom zařízení hned čtyři přístroje: autorefraktometr, keratometr, wavefront aberometr a rohovkový topograf.

Funkce automatického nasměrování umožňuje zaostřování, centrování a vyhledávání oka v reálném čase. Je to velmi moderní a intuitivní přístroj.

DNEye® Scanner souhrn funkcí:

  • Unikátní wavefront aberometr
  • Rohovkový topograf
  • Autorefraktometr
  • Keratometr

Tyto funkce si můžeme přesněji popsat:

Aberometr - nám určuje oční odchylky, detailně změří optickou soustavu oka a tím odhalí i velmi malé, ale významné nepravidelnosti optického systému.

Rohovkový topograf - využívá principu Placidůva keratoskopu. Svítí soustředné kružnice a ty se odrážejí na povrchu rohovky jako na vypuklém zrcadle. To nám dá přesné údaje o nerovnostech n povrchu rohovky tzv. astigmatismu. Vytvoří se nám rohovková mapa z té můžeme vyčíst polohu, poloměr křivosti, dioptrickou hodnotu nv daném bodu na rohovce. 

Autorefraktometr - slouží k měření objektivní refrakce pacienta (objektivní hodnota dioptrií)

Keratometr - nám měří vyklenutí rohovky, to je důležité třeba při aplikaci kontaktních čoček

DNEye® Scanner umí změřit náš zrak změřit jak za světla tak za tmy a díky tomu lze využít speciální technologii pro výrobu brýlovýh skel, které jsou speciálně vyrobené Freefrom technologií se zadáním několika prametrů z přístroje. Na obrázcích ze vidět jak nám reaguje zornice na světlo. Když se nám zornice při šeru roztáhne může nám to způsobit nežádoucí zkreslení a barevné vady při pohledu přes klasickou čočku. Proto je tady varianta techto unikátních čoček, které díky přesným propočtům přístroje, lze rozložit dioptrie na brýlové čočce tak aby k těmto vadám nedocházelo. Následující obrázky Vám ukáží jak zornice reaguje na světlo a šero a na třetí fotce můžeme vidět, jak velký je rozdíl mezi videním za šera (mazopická zornice) a při jasu (fotopická zornice).

 

 

Postup měření:

  • pohodlně se usadíte před přítroj
  • zamrkáte si
  • pohledem sledujete balón
  • přístroj si pracuje (měří)
  • na konci se rozsvítí červené kruhy (topografie rohovky)
  • pak se přejde k tzv. sklíčkování, kdy se brýlová korekce doladí